TELLIMUSTELE ALATES 49€ on transport pakiautomaati TASUTA!

Brokoli näokreemis annab noorema naha ja säravama jume

Brokoli näokreemis annab noorema naha ja säravama jume


Rääkides brokolist tuleb esimesena meelde, selle aedvilja väärtus toidulaual. Ja tõepoolest, kõikidest kapsa teisenditest sisaldab just brokoli kõige enam C-vitamiini, kaltsiumi, fosforit ja rauda. Lisaks tasub brokolit hinnata ka karotenoidide, foolhappe, K-vitamiini, kaaliumi ja magneesiumi sisalduse tõttu. Arvatakse, et brokolit ehk spargelkapsast tundsid ja mõistsid toidulaual hinnata juba vanad kreeklased ja roomlased enam kui 2000 aasta eest. Kapsa kui liigi vanust hinnatakse aga üle 4000 aasta vanuseks.

Nimetus brokoli pärineb arvatavasti ladina keelest ja tuleb tähendusest tugev käsi või oks. Rooma põllumehed kutsusid brokolit ka „viie sõrmega jupiteriks“. Brokolile omistatakse mitmeid terviseprobleeme leevendavaid omadusi. Näiteks parandab brokoli seedimist ja vereringet, aitab alandada vere kolesterooli taset,toetab organismist jääkainete eemaldumist, on mikroobide ja vabade radikaalide vastane ning tugevdab immuunsüsteemi. Brokolis sisalduvatel ühenditel indool-3-karbinoolil ja sulforaanil on tõestatud vähivastane toime. Viimast leidub kõige rikkalikumalt brokolivõrsetes. Brokolis sisalduv kolorfüll on samuti antioksüdantse ja vähivastase toimega ning toetab vereloomet.


Sestap pole imestada, et brokoli rohkete heade omaduste vastu on huvi tundud nii toidulisandeid, ravimeid kui ka kosmeetikatooteid välja töötavad teadlased. Kosmeetikumides kasutatakse naha paranemist kiirendavat brokoliekstrakti näiteks päevitusjärgsetes toodetes. Uuringud on kinnitanud ka brokoli UV-kiirguste eest kaitsvat toimet. Brokoli kosmeetikatoodetes kiirendab naha uuenemisprotsesse, kaitseb nahka enneaegset vananemist põhjustava päiksekiirguse eest ning muudab jume säravaks.

Meie tootevalikust leiad Prantsuse nahaarstide poolt välja töötatud Novexperti vananemisvastase näohooldussarja. Loodusliku koostisega Novexperti hooldustooted sisaldavad mitmesuguseid tõhusaid taimseid komponente, sh kuulub mitme toote koostisesse ka brokoliekstrakt.