TELLIMUSTELE ALATES 49€ on transport pakiautomaati TASUTA!

Maarjaohakas – Terav relv vananemisvastases näohoolduses

Maarjaohakas – Terav relv vananemisvastases näohoolduses

Maarjaohakas on aastasadu olnud hinnatud ravimtaim. Muistsed kreeklased ja roomlased kasutasid maarjaohakat nii maksaprobleemide leevendamiseks kui maohammustuste raviks. Keskajal kasutati maarjaohakat vastumürgina seenemürgituse korral. Kaasajal aga hinnatakse seda okkalist iludust nii loodusravis kui kaasaegses meditsiinis ning lisatakse mitmete ravimite koostisesse. Põletikku vähendava toime ning eeskätt vananemisvastase mõju tõttu leiab maarjaohakaekstrakti ka paljude kreemide koostisosade hulgast.

Botaaniliselt kuulub harilik maarjaohakas (Sibylum marianum) korvõieliste sugukonda ja on 0,7-1,5 meetri kõrgune püstise kasvuga kaheaastane (Eestis üheaastane) taim. Maarjaohakal on lillakasroosad õied ning tumerohelised nahkjad ogaliste servadega lehed. Nimi on tuletatud legendi järgi, mille kohaselt nirises Neitsi Maarja rinnapiim maarjaohaka lehtedele ja voolabki nüüd mööda valgelaigulisi roodusid. Küllap seetõttu kutsub rahvasuu seda taime ka neitsi Maarja kingituseks ja piimohakaks.

Maarjaohaka biokeemilisse koostisesse kuulub hulgaliselt bioaktiivseid aineid ja mikroelemente nagu bioflavonoidid, linool- ja linoleenhape, karotenoidid, tsink, vask, seleen, vitamiinid, aminohapped jm. Kõige väärtuslikumaks neist võib aga lugeda maarjaohaka seemnetes sisalduvat flavonoidide kompleksi nimega silimariin, mis kaitseb rakumembraane ja rakuainevahetust. Silimariin ennetab mürkainete kogunemist rakkudesse, toetab jääkainete eemaldamist organismist, stimuleerib toksiinide mõju blokeerivate ensüümide tootmist ning on põletikuvastane. Teadusuuringud kinnitavad maarjaohaka suurepäraseid toimeid ning maarjaohakat kasutatakse paljude haiguste ravis (maksa- ja sapihaigused, nahahaigused, vähk jt).

Silimariin on tugeva vananemisvastase toimega ja antioksüdantsete omadustega, kaitseb nahka päikese ja keskkonna saaste kahjuliku toime eest ning on seetõttu hinnatud koostisosa erinevates kreemides. Maarjaohakas sisalduv E-vitamiin pakub silimariiniga sarnast kaitset ning väärtuslikud rasvhapped aitavad taastada naha loomulikku niiskustasakaalu. Maarjaohakas rahustab, pehmendab ja niisutab nahka, vähendab põletikku, punetust, sügelustunnet ja kuivust ning ühtlustab naha tooni.

Uuringutega on tõestatud näiteks rosaatseat põdevate inimeste naha seisundi paranemine pärast ühekuulist maarjaohakaekstrakti sisaldava kreemi kasutamist. Samuti on tõestatud, et silimariin suudab kaitsta dermist ja epidermist UV-kiirguse kahjuliku toime eest. Psoriaasi korral aitab maarjaohakas vähendada liigsete naharakkude teket, akne puhul on abi maarjaohaka põletikku vähendavast ja antioksüdantsest toimest.

Meie tootevalikus leiab õige mitu Novexperti kreemi, mis sisaldavad muuhulgas ka maarjaohakaekstrakti. Nii näiteks on maarjaohakaekstrakti sisaldusega Novexperti Integral Anti-Aging Care vananemisvastane sari, Express Anti-Aging Care pinguldav sari, Anti-Aging Skin Enhancement toonivad kreemid ning Eye Expertise silmahooldus.

Allikad:
  • http://www.annmariegianni.com/ingredient-showcase-milk-thistle-seed-protects-from-premature-aging/
  • http://et.wikipedia.org/wiki/Harilik_maarjaohakas
  • http://www.remedies-for-skin.com/milk-thistle-skin.html
  • https://www.truthinaging.com/review/what-is-it-milk-thistle